Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

„Dzień Babci i Dziadka”

Email Drukuj PDF

W dniu 25 stycznia odbyły się uroczyste obchody „Dnia Babci i Dziadka”. Na uroczystość zaproszeni zostali wszyscy Mieszkańcy naszego domu. Z tej okazji zespół Nadbużanie przygotował i przedstawił program artystyczny na wesoło, czyli skecz „Grunt to rodzinka”, przeplatany piosenkami i wierszami nawiązującymi do tego szczególnego święta. Na zakończenie Pani Dyrektor wraz z zespołem, złożyli serdeczne życzenia i wszyscy wspólnie odśpiewali „Sto lat” . Było dużo uśmiechu, radości i łez wzruszenia. Wszystkie Babcie i Dziadkowie gromkimi brawami podziękowali za wspólnie spędzone przedpołudnie.

 

"Z wizytą w DPS Obryte"

Email Drukuj PDF

W odpowiedzi na zaproszenie zaprzyjaźnionego domu, 21 lutego wybraliśmy się na XVI Kabretowe Spotkania Artystyczne, które w tym roku odbywały się pod hasłem "Kapela podwórkowa". Impreza rozpoczęła się powitaniem wszystkich gości przez Dyrektora placówki. Następnie w dobry humor wprowadził nas znany wszystkim kabaret Łowcy.B, który swoimi skeczami rozweselił wszystkich do łez. Jako drugi gość specjalny, wystąpiła kapela "Fakiry", a jej piosenki i szlagiery wprowadziły nas w taneczno karnawałowy nastrój.

Po występach udaliśmy się na obiad, po którym rozpoczął się bal karnawałowy. Bawiliśmy się wspaniale, ale co dobre, szybko się kończy, wiec pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Obrytego i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Brańszczyka. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Do zobaczenia!

 

„Wspólne kolędowanie”

Email Drukuj PDF

W dniu 17 stycznia 2019 roku wzięliśmy udział w V Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Kolędnica 2019” w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Wspólne kolędowanie to wspaniała forma integracji dzieci, młodzieży i dorosłych z wielu placówek, znajdujących się na terenie powiatu Wyszkowskiego.

Zespół „Nadbużanie” w składzie Marcin B., Piotr S. i Marta S., zaprezentował dwie kolędy „Mędrcy świata” i „W dzień narodzenia”. Coroczne spotkanie było niewątpliwie okazją do wielu wzruszeń i chwil radości wszystkich zgromadzonych. Bardzo dziękujemy za zaproszenie organizatorom i pozdrawiamy wszystkich uczestników.

 

"Świąteczny czas w Naszym Domu"

Email Drukuj PDF

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym zapominamy o wszystkich smutkach i urazach do drugiego człowieka. To również czas, w którym nie może zabraknąć ciepłych słów w formie życzeń, dzielenia się opłatkiem i świątecznych dekoracji, które tradycyjnie wykonywane są w gabinetach terapii zajęciowej. Bożonarodzeniowe stroiki zostały wręczone we wszystkich komórkach organizacyjnych naszego domu przez delegację uczestników zajęć terapeutycznych.

Te oraz inne prace można zobaczyć w dołączonej fotogalerii.

 

„Zimowe Bocce”

Email Drukuj PDF

W dniu 4 grudnia 2018 r., dwie drużyny naszego domu wraz z trenerami uczestniczyli w „II Zimowym Turnieju w Bocce osób z niepełnosprawnościami”. Zawodników powitała przewodnicząca zarządu wyszkowskiego Koła PSOUU Urszula Mikołajczyk: - Jest to impreza, która zjedna bardzo dużo osób – mówiła – ten turniej to część dużego zadania pod nazwą „Bez Barier”, które realizujemy już od dłuższego czasu.

W imieniu Starosty Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego, oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie pan Krzysztof Arbaszewski, życząc dużo uśmiechu, zabawy, radości i zdrowej rywalizacji.

W zawodach uczestniczyło 17 drużyn czteroosobowych. Nagrodzone pucharami zostały trzy pierwsze drużyny. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.

 

Wycieczka do kina

Email Drukuj PDF

25 października 2018 r. Mieszkańcy naszego domu wraz z opiekunami udali się do warszawskiego Multikina. Projekcja filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, dostarczyła uczestnikom wiele wzruszeń, zaś walka z okupantem przypomniała i wprowadziła wszystkich w klimat zbliżających się obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas seansu Mieszkańcy mieli niepowtarzalną okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą historii polskiego lotnictwa i walki o niepodległość jaką stoczyli polscy żołnierze na wielu frontach II Wojny Światowej.

Po uczcie duchowej przyszła pora na ucztę w pobliskich restauracjach, gdzie wymieniliśmy się wieloma pozytywnymi komentarzami, które były potwierdzeniem dobrze wybranego repertuaru a co za tym idzie, również miło spędzonego popołudnia.

P.S. Dużą niespodzianką było spotkanie z kolegami z sąsiedniej placówki, których bardzo serdecznie pozdrawiamy.

 

Turniej Badmintona w Kozienicach

Email Drukuj PDF

Wczesnym rankiem, w dniu 18.10.2018r., nasz zawodnik Dariusz wraz z ekipą wiernych kibiców, udał się na XII Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Kozienicach.

W kilkugodzinnych rozgrywkach wzięło udział aż 70 zawodników. Pomimo ogromnej konkurencji, Darek zdobył 2 miejsce w swojej kategorii, a tym samym srebrny medal i miejsce na podium.

Jesteśmy przekonani, że oprócz wspaniałych umiejętności sportowych naszego zawodnika, w zwycięstwie pomógł również doping kibiców, którzy bardzo mocno trzymali kciuki podczas rozgrywanych setów.

Żeby dodatkowo uprzyjemnić sobie ten emocjonujący dzień, w drodze powrotnej wszyscy udaliśmy się do jednej ze znanych sieciowych restauracji na smaczny posiłek. Do Brańszczyka dojechaliśmy dopiero w godzinach wieczornych, ale miło będziemy wspominać ten dzień, pełen sportowych wrażeń.

 

Familijne Pożegnanie Lata 2018

Email Drukuj PDF

Corocznym już zwyczajem 12 września o godzinie 11:00 rozpoczęliśmy "Familijne Pożegnanie Lata" - trzynaste spotkanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Myślą przewodnią tegorocznego spotkania była refleksja - "Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne i dom pełen wspomnień...". Po biesiadnym powitaniu gości przez pracowników domu Pani dyrektor otwierajac spotkanie, podkreśliła wyjątkowość tegorocznej imprezy słowami: "Jak państwo zapewne zdążyli zauważyć, nasz Dom zmienił się nie do poznania. To dzięki staraniom starosty Bogdana Pągowskiego i pracowników Starostwa Powiatowego w Wyszkowie nasze budynki zostały poddane termomodernizacji. Zostały ocieplone, a ściany nabrały ciepłych kolorów."

W tym roku pracownicy Naszego Domu postanowili zaspiewać dla Naszych mieszkańców ich rodzin i zaproszonych gości, nawiazujac do nastoju ludowego wykonali piosenki o tematyce ludowej i biesiadnej.

Tradycyjnie zostały wręczone dyplomy dla Mieszkańców aktywnych w sferze terapeutycznej, nowoprzybyłych i tych najdłużej mieszkających. Dalszą część spotkania uprzyjemniły wszystkim występy artystyczne zespołu "Nadbużanie". Zarówno kabaret, taniec jak i śpiew, wpisane były swoją formą w ludowy charakter tegorocznego Pożegnania Lata. Zaproszony Klub Seniora wraz z orkiestrą "Darmanista" również wystąpił na ludową nutę.

Po części oficjalnej spotkania na wszystkich uczestników czekał poczęstunek i zabawa taneczna. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w "ludowym kąciku – fotobudce".

 

Olimpiada Sportowa w Nowym Miszewie.

Email Drukuj PDF

 

W dniu 14 czerwca br. grupa Mieszkańców Naszego Domu wzięła udział w XXVI Letniej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie.

Gospodarze zaprosili do udziału w rozgrywkach zawodników z 25 ośrodków. Łącznie w rywalizacji wystąpiło ponad 200 uczestników.

Konkurencji było wiele, nasza drużyna wzięła udział w: przeciąganiu liny, tenisie stołowym, rzucaniu piłką lekarską, pchnięciu kulą oraz rzucie lotką do tarczy.

Przełamaliśmy złą pasę i pierwszy raz od wielu lat nasi Mieszkańcy stanęli na podium! Zdobyliśmy: 3-cie miejsce kobiet w rzucie lotką do tarczy oraz 3-cie miejsce mężczyzn w skoku w dal.

Organizatorzy Olimpiady przygotowali również konkursy i zabawy o charakterze integracyjnym, w których chętnie uczestniczyliśmy.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni indywidualnym dyplomem, nagrodami rzeczowymi a drużyna pamiątkowym pucharem.

Na zakończenie dla uczestników i zaproszonych gości koncert dała formacja Ellixir.

 

„XIX Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych w Pułtusku”

Email Drukuj PDF

Sezon wyjazdów na zawody i mityngi lekkoatletyczne trwa w pełni, więc 12.06.2018 r. znowu wybraliśmy się na sportowe zmagania, tym razem do Pułtuska. Dopisała nam piękna pogoda, a spotkanie, jak zawsze, rozpoczęliśmy „Marszem ku słońcu” wokół stadionu. Po zapaleniu znicza i złożeniu przysięgi rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Nasi zawodnicy wzięli udział między innymi w: biegu na 200 m. , skoku w dal z miejsca i rozbiegu oraz rzucie piłeczką palantową. Wysoka temperatura tak mocno zagrzała nas do walki, podczas wszystkich konkurencji, że zdobyliśmy aż 4 medale, w tym dwa złote. Po ceremonii dekoracji i wręczeniu pamiątkowego pucharu oraz posiłku regeneracyjnym, wróciliśmy do Brańszczyka z nadzieją na dalsze sukcesy. Oby tak dalej :)

 

 

"Sportowe zmagania"

Email Drukuj PDF

W dniu 9.06.2018r., podczas pięknej i słonecznej pogody, wyruszyliśmy na zawody sportowe w okolice Łomży, by wspólnie z innymi uczestnikami zmagać się w różnych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Spotkanie, jak zawsze, rozpoczęło się Mszą Św., aby wzbudzić wśród wszystkich zawodników ducha sportowej rywalizacji. Następnie, zbierając kolejnie pieczątki z zaliczeniem konkurencji, wzięliśmy udział m. in. w torze przeszkód, rzucie podkową do celu, zbijaniu butelek itp. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji oraz posiłku regeneracyjnym, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Pozytywnie zmęczeni udaliśmy się w drogę powrotną do Brańszczyka.

 


Strona 2 z 19