Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

Mityng w Pułtusku

Email Drukuj PDF

W dniu 14 czerwca uczestniczyliśmy w Mityngu Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie, w którym udział wzięło 7 naszych mieszkańców, odbyło się na stadionie miejskim w Pułtusku.

W Mityngu oprócz naszych zawodników udział wzięły drużyny z innych domów pomocy społecznej, specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych oraz szkół specjalnych.

Nasza drużyna to: Marta – (pierwszy raz na zawodach o międzypowiatowym zasięgu), Dariusz, Kamil, Włodzimierz, Andrzej, Krzysztof i Jarosław.

 

A oto nasze osiągnięcia:

Marta – III miejsce w rzucie piłką palantową.

Dariusz – I miejsce w biegu na 200 metrów oraz III miejsce w rzucie piłką palantową

Kamil - II miejsce w biegu na 200 metrów

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Olimpiada Sportowa

Email Drukuj PDF

Sezon dla sportowców w pełni, więc w odpowiedzi na zaproszenie wyruszyliśmy 4 czerwca do Ptaków na Olimpiadę organizowaną przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Coroczne hasło spotkania „Zwyciężę, bo pokonam samego siebie” zmotywowało wszystkich uczestników do sportowej rywalizacji. Wraz z innymi zmagaliśmy się w wielu konkurencjach sportowych oraz rekreacyjnych, m.in. strzał na bramkę, biegi przełajowe, rzut piłką do celu, puzzle.

Podczas dalszej części spotkania każdy mógł się poczuć, jak prawdziwy mundurowy, pozując zarówno na tle, jak i w środku policyjnego samochodu oraz prawdziwego strażackiego wozu. Na wszystkie te atrakcje sił dostarczył nam posiłek regeneracyjny. Do domu wróciliśmy z pamiątkowymi medalami oraz słodkimi upominkami ufundowanymi przez organizatorów spotkania. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

 

IV Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Email Drukuj PDF

1 czerwca 2016r. to data IV Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Brańszczyku. Coroczne spotkanie honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski. W tym roku Olimpiada  miała charakter sportowo-ludowy i zgromadziła ponad 500  sportowców między innymi z: Brańszczyka, Wyszkowa, Zuzeli, Ostrołęki, Gródka Rządowego, Tłuszcza, Pułtuska, Ostrowi Mazowieckiej i Długosiodła. Różnorodność dyscyplin nie zawsze olimpijskich, ale zawierających elementy kultury ludowej (np. rzut fajerką na odległość), cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zmagania na torze przeszkód, przy przeciąganiu liny czy w grze w ringo, pozwoliły na ocenę swoich możliwości i zdolności na tle innych grup uczestniczących w Olimpiadzie. Każde spotkanie ma swój kres, dlatego po smacznym posiłku, wręczeniu medali i pamiątkowych dyplomów, tańcem i wspólną zabawą zakończyliśmy to wyjątkowe spotkanie obiecując podobne spotkanie za rok.

 

„Dzień Kobiet”

Email Drukuj PDF

Dzień 8 marca już od rana obfitował w niespodzianki dla damskiej części naszego domu. Najpierw z naręczami kwiatów odwiedzili nas mali goście z Przedszkola  „Krasnoludek” w Brańszczyku- nomen omen nasi bliscy sąsiedzi. Następnie odbyła się Msza Święta celebrowana przez Księdza Proboszcza Pawła Stacheckiego w intencji wszystkich Pań mieszkających i pracujących oraz ich rodzin. W części artystycznej panowie, pod opieką pani Lucyny, zaprezentowali, wesoły program artystyczny z przymrużeniem oka, zakończony parodią popularnej piosenki „My Słowianie”. Do życzeń od panów dołączyła się Pani Dyrektor, dziękując zespołowi wspaniałego występu i życząc sobie i wszystkim Paniom jak najwięcej kolorowych i radosnych dni.

 

„Wystawa Prac Mieszkańców”

Email Drukuj PDF

Przez kilka ostatnich miesięcy praca w terapii skupiała się głównie na Świętach Wielkiej Nocy. Podczas wykonywania poszczególnych prac i dekoracji, wykorzystanych zostało wiele technik plastycznych i rękodzieła. Jak co roku efekty można było podziwiać podczas wystawy prac mieszkańców na holu głównym. Wzrok przyciągały kolorowe pisanki wykonane techniką quilling i decoupage, ciekawe kompozycje z siana, wikliny papierowej i wiele, wiele innych. Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć naszej twórczości fotogaleria poniżej:

 

Życzenia Wielkanocne

Email Drukuj PDF


Święta zawitały również i do Naszego Domu. Wraz ze zbliżającą się Wielkanocą 25.03.2016r. Pani Dyrektor i Kierownicy poszczególnych sekcji podzielili się ze wszystkimi Mieszkańcami święconym jajkiem i złożyli najlepsze życzenia: przede wszystkim dużo zdrowia, samych słonecznych dni, uśmiechu, ale też mokrego „Dyngusa”. My odwdzięczyliśmy się równie ciepłymi słowami w stronę naszego personelu życząc „Smacznego Jajka” i „Wesołego Alleluja”.

 

Sylaba

Email Drukuj PDF


Pewnego sobotniego ranka, a dokładnie 19.03.2016r. wybraliśmy się na występ Rewii Dziecięcej „Sylaba” do pobliskiego Wyszkowa. Jak co roku mieliśmy okazję podziwiać wiele ciekawych układów tanecznych w różnych aranżacjach, które zaprezentowały zawsze uśmiechnięte dziewczyny z zespołu. Nam wszystkim całe przedstawienie bardzo się spodobało, a w ramach podziękowania za pamięć, delegacja Mieszkańców Naszego domu wręczyła list gratulacyjny oraz upominek wykonany podczas zajęć w terapii.

 

Spotkanie z wojskiem

Email Drukuj PDF

Wiosna - długo na nią czekaliśmy ale przyszła wraz ze  słońcem       i ciepły powiew wiatru. Uczciliśmy ten dzień uczestnicząc w „VI Wiosennym Spotkaniu z Wojskiem” w Wyszkowie. Były pistolety, karabiny, samochody radiolokacyjne. Wszystko można było dokładnie zobaczyć, wszystkiego dotknąć, a w przypadku broni przeładować, wycelować i strzelić. Na szczęście tylko na pokaz. Podczas imprezy odbył się również pokaz tresury psów z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Nowym Dworze Mazowieckim, oraz walki wręcz w wykonaniu uczniów z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej z Wyszkowa i I Liceum CB-N Feniks z Pułtuska. Na zakończenie dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja chleba wojskowego wypiekanego na bieżąco przez żołnierzy z 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy oraz pyszna wojskowa grochówka. Pełni nowych wrażeń i doświadczeń wróciliśmy do Brańszczyka.

 

„Męka Pańska w Niegowie”

Email Drukuj PDF

W dniu 18.03.2016r. uczestniczyliśmy wraz z Mieszkańcami i Pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Niegowie w misterium „Męki Pańskiej”. Piękny, rzeczywisty i wzruszający, a momentami przejmujący program w pełni przedstawił nam ostatnie dni z życia i z męki Jezusa.
Program często nawiązujący do czasów współczesnych pokazał nam jak łatwo zgubić się w natłoku codziennych spraw i zatracić się w dążeniu do materialnych celów. Spektakl  „Promocja człowieczeństwa” ukazał nam, że powinniśmy kierować się ku prawdziwej drodze, którą nieustannie wskazuje nam sam Pan Jezus.

 

Cyrk „Maska” w Brańszczyku

Email Drukuj PDF

Niebywałą atrakcją dla Mieszkańców Naszego Domu była możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu artystów z cyrku „Maska” , który zawitał w dniu 17.03.2016 roku do Brańszczyka. Podekscytowani, liczną grupą udaliśmy się na popołudniowy występ, który wielu wprowadził w zdumienie i prawdziwe zadziwienie nad możliwościami cyrkowców.

 

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej

Email Drukuj PDF

 


Informujemy, że Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku posiada wolne miejsca dla nowych mieszkańców.

Osoby posiadające skierowanie do Domu Pomocy Społecznej są przyjmowane na bieżąco bez okresu oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy do osobistego kontaktu.

Prezentacja Naszego Domu w serwisie YouTube

 


Strona 6 z 17