Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Familijne Pożegnanie Lata 2018

Email Drukuj PDF

Corocznym już zwyczajem 12 września o godzinie 11:00 rozpoczęliśmy "Familijne Pożegnanie Lata" - trzynaste spotkanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Myślą przewodnią tegorocznego spotkania była refleksja - "Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne i dom pełen wspomnień...". Po biesiadnym powitaniu gości przez pracowników domu Pani dyrektor otwierajac spotkanie, podkreśliła wyjątkowość tegorocznej imprezy słowami: "Jak państwo zapewne zdążyli zauważyć, nasz Dom zmienił się nie do poznania. To dzięki staraniom starosty Bogdana Pągowskiego i pracowników Starostwa Powiatowego w Wyszkowie nasze budynki zostały poddane termomodernizacji. Zostały ocieplone, a ściany nabrały ciepłych kolorów."

W tym roku pracownicy Naszego Domu postanowili zaspiewać dla Naszych mieszkańców ich rodzin i zaproszonych gości, nawiazujac do nastoju ludowego wykonali piosenki o tematyce ludowej i biesiadnej.

Tradycyjnie zostały wręczone dyplomy dla Mieszkańców aktywnych w sferze terapeutycznej, nowoprzybyłych i tych najdłużej mieszkających. Dalszą część spotkania uprzyjemniły wszystkim występy artystyczne zespołu "Nadbużanie". Zarówno kabaret, taniec jak i śpiew, wpisane były swoją formą w ludowy charakter tegorocznego Pożegnania Lata. Zaproszony Klub Seniora wraz z orkiestrą "Darmanista" również wystąpił na ludową nutę.

Po części oficjalnej spotkania na wszystkich uczestników czekał poczęstunek i zabawa taneczna. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w "ludowym kąciku – fotobudce".