Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

„Dzień Babci i Dziadka.”

Email Drukuj PDF

W dniu 09.02.2018 r. do naszego domu zawitali goście ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku. Dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpiły w przedstawieniu „Calineczka”, które pełne było zwrotów akcji, recytacji, piosenek i układów tanecznych. Od początku aż do końca występu na twarzach Mieszkańców gościł szeroki uśmiech. Nic dziwnego, bowiem tacy młodzi goście są bardzo lubiani i wyczekiwani przez nas wszystkich. Dzieci przygotowały w prezencie dla naszych podopiecznych piękne kwiaty, które długo jeszcze, będą przypominać o wspólnie spędzonym czasie.

 

"KOSA 2018"

Email Drukuj PDF

W Tłusty Czwartek , 8.02.2018 roku już po raz kolejny udaliśmy się na "Kabaretowe Obryckie Spotkania Artystyczne". Tematyką imprezy był w tym roku "Karnawał w Wenecji", co jak najbardziej potwierdzała dekoracja w formie wielu kolorowych masek i włoskich krajobrazów.

Po oficjalnym otwarciu, wystąpili pierwsi goście specjalni, czyli duet: Andrea Lattari i Oksana Reka, którzy wspaniałym występem i wspólnym tańcem przenieśli wszystkich do słonecznej Italii, wykonując najpopularniejsze włoskie utwory muzyczne.

W dalszej części spotkania, o dobry humor uczestników zatroszczył się dobrze wszystkim znany kabaret "Młodych Panów", który swoimi skeczami rozbawiał do łez całą zgromadzoną publiczność.

Po przerwie obiadowej spotkaliśmy się wszyscy ponownie na Balu Karnawałowym w rytm nie tylko włoskich przebojów, ale też tańcząc do najnowszych hitów polskiego disco.

Zwieńczeniem tego jakże miłego dla nas spotkania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i słodkich upominków, oraz kolacja, po której udaliśmy się w drogę powrotną do Brańszczyka. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!!!

 

Świąteczna wystawa prac Mieszkańców.

Email Drukuj PDF

Jak co roku zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Mieszkańców naszego domu. Eksponaty swoją tematyką wprowadzają wszystkich w wyjątkowy okres Bożego Narodzenia i pozwalają zatrzymać się na chwilę i odnaleźć głębszy sens zbliżających się Świąt.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Zimowych Zawodach Bocce

Email Drukuj PDF

12 grudnia  uczestniczyliśmy w I Zimowych Zawodach Bocce Osób Niepełnosprawnych w Wyszkowie. Bocce to sport rekreacyjny. Jego nazwa pochodzi od przedmiotów, których się używa. Po włosku „Bocce” oznacza kule. Gra nie wymaga intensywnego wysiłku fizycznego a jej dodatkowym atutem są również proste zasady gry.                                                                                                W pierwszych zawodach udział wzięło 17 drużyn z województwa mazowieckiego. Nasze drużyny uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Uznajemy za duży sukces, gdyż dopiero zaczynamy poznawać zasady, zupełnie dla nas nieznanej  gry. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami, a trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Całe spotkanie zakończył mecz pomiędzy Starostą Powiatu Wyszkowskiego Bogdanem Pągowskim a Przewodniczącą Zarządu Wyszkowskiego Koła PSOUU Urszulą Mikołajczyk.

 

Dzień Św. Mikołaja

Email Drukuj PDF

Dnia 6 grudnia w oczekiwaniu na odwiedziny Mikołaja, już od rana panował w naszym domu świąteczny nastrój. Brak śniegu nie przeszkodził Świętemu i gdy przybył, rozległo się na korytarzach i w pokojach mieszkańców jego donośne „ho, ho, ho,”. Było dużo radości i uśmiechów. Mikołaj odwiedził kolejno wszystkie pokoje i wszystkich mieszkańców, nie zapominając o słodkich upominkach dla tych, którzy byli grzeczni, a tym trochę mniej grzecznym pogroził palcem. Niektórzy nawet wykorzystali okazję by przekazać listy z prośbami o prezenty pod choinkę. Wspólne zdjęcia z ekipą Mikołaja zakończyły to bardzo miłe i wprowadzające w świąteczny nastrój spotkanie.

 

Zabawa Andrzejkowa

Email Drukuj PDF

Święty Andrzej ci ukaże co ci los przyniesie w darze…

Według dawnych wierzeń noc Świętego Andrzeja miała magiczną moc pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych.

W czwartek 30.11.2017 r., w Naszym Domu odbyła się długo oczekiwana zabawa andrzejkowa. Oprócz hucznej zabawy i wspólnych tańców, nie mogło zabraknąć również tradycyjnych wróżb. Uczestnicy mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Całą imprezę uświetniła doskonała muzyka przy której wszyscy bawili się znakomicie.

Czas szybko płynie i już niebawem powitamy karnawał, w czasie którego będziemy mogli potwierdzić, że naszą drugą naturą jest dobra zabawa.

 

Dzień Pracownika Socjalnego.

Email Drukuj PDF

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w naszym domu rozpoczął występ zespołu "Nadbużanie". Była to kompozycja niezwykle trafnych i wesołych prezentacji kabaretowo-muzycznych.

Zaproszeni goście, w tym: Pan Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski, Pani Krystyna Kurowska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z pracownikami i Panią Danutą Ziomek Dyrektor Domu, podziękowali wszystkim obecnym za wysokie standardy pracy, oddanie i wysiłek na rzecz drugiego człowieka. Życzyli, aby praca była źródłem satysfakcji i radości oraz by nie zabrakło w niej ludzkiej życzliwości i entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych. Nie zabrakło też życzeń zdrowia - bo ono daje siłę do działania, uśmiechu - który czyni świat piękniejszym i wytrwałości – z której rodzą się sukcesy.

 

Dzień Niepodległości.

Email Drukuj PDF

Dnia 10 listopada 2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania wolności przez nasz kraj. Akademia przypomniała najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudziła w nas głęboką refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych. Zespół "Nadbużanie" przedstawił montaż słowno-muzyczny, który pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość.

 

 

Stadion Narodowy zdobyty.

Email Drukuj PDF

Chcąc uczcić, jako wierni fani reprezentacji Polski, awans naszej drużyny na Mistrzostwa Świata w Rosji, wybraliśmy się na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Wybierając trasę zwiedzania "Poczuj się jak VIP mogliśmy zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne. W pierwszej kolejności przewodnik zabrał nas do loży VIP-owskich, następnie udaliśmy się do miejsca, którego każdy z nas był bardzo ciekawy – czyli do szatni, w których wisiały pamiątkowe koszulki najlepszych polskich piłkarzy. Kolejnym etapem wycieczki były trybuny dla kibiców, gdzie oprócz pamiątkowych zdjęć można było zadawać pytania oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z funkcjonowania stadionu od strony technicznej. Na sam koniec, dla tych najbardziej odważnych, był taras widokowy, z którego wszystko to, co zwiedziliśmy wcześniej, można było podziwiać z bardzo wysokiej perspektywy. A następnym razem kto wie... może znajdziemy się na trybunach, jako prawdziwi kibice Reprezentacji Polski. 

"Familijne Pożegnanie Lata 2017"

Email Drukuj PDF

W dniu 14.09. 2017r. wraz z zaproszonymi gośćmi, już po raz dwunasty spotkaliśmy się na Familijnym Pożegnaniu Lata. Tematem przewodnim imprezy były kwiaty i w takiej właśnie scenerii Pani Dyrektor Danuta Ziomek przywitała wszystkich zgromadzonych życząc udanej zabawy. Ważną częścią, jak co roku, było uhonorowanie mieszkańców najbardziej aktywnych w życiu domu, uczestników zajęć terapeutycznych ze wszystkich pracowni, jak również powitanie nowoprzybyłych i najdłużej mieszkających wśród naszej społeczności.

Następnym punktem programu był występ artystyczny zespołu "Nadbużanie" składający się ze scenki humorytycznej pt. "Namiot", bloku muzycznego oraz układu tanecznego do najpopularniejszej w tym sezonie piosenki "Miłość w Zakopanem".

Po oficjalnej części artystycznej, udaliśmy się na smaczny i ciepły poczęstunek, aby mieć siłę do dalszej zabawy prowadzonej przez zespół PRO – ARTE z Wołomina. Ponadto można było obejrzeć wystawę prac mieszkańców, zdjęcia ze spotkań i wyjazdów oraz złożyć pamiątkowy wpis do naszej kroniki. Wszystkim, którzy byli obecni tego dnia, bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na równie miłe spotkanie za rok.

 

 

Mityng w Pułtusku

Email Drukuj PDF

8 czerwca 2017 r. na Stadionie MOSIR-u w Pułtusku odbył się XVIII Między-Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Ta wyjątkowa, coroczna impreza sportowa skupiła wielu zawodników z różnych placówek. Zawody stanowiły doskonałą okazję do propagowania sportu jako formy aktywnego wypoczynku i rozwijania sprawności fizycznej. Impreza ta zgromadziła liczne grono osób uczestniczących jak i zaproszonych gości, na czele z przedstawicielami lokalnych władz.

W sportowej rywalizacji uczestniczyły drużyny reprezentujące między innymi Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w: Jońcu, Mławie, Pułtusku, Ciechanowie i Wyszkowie, Zespoły Szkół Specjalnych w: Brańszczyku, Legionowie, Domy Pomocy Społecznej w: Przasnyszu, Brańszczyku, Obrytem i Ołdakach oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku.

Po oficjalnym otwarciu Mityngu zawodnicy rozpoczęli zmagania w następujących dyscyplinach: bieg na 100 m, 200 m i 400 m, skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową. Konkurencje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: I – 10-14 lat, II – 15-19 lat, III – powyżej 19 lat.

Nasi mieszkańcy zdobyli wiele wyróżnień i medali:

I miejsce w biegu na 200 m – Dariusz S.

I miejsce w rzucie piłeczką palantową – Dariusz S.

II miejsce w rzucie piłeczką palantową – Marcin B.

II miejsce w rzucie piłeczką palantowa - Marta S.

II miejsce w skoku w dal z rozbiegu – Dariusz S.

III miejsce w skoku w dal z miejsca – Marcin B.

Zawody pozwoliły zaprezentować sportowe umiejętności zdobyte podczas całorocznej ciężkiej pracy naszej sportowej ekipy.

 

 


Strona 3 z 18