Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

Cyrk „Maska” w Brańszczyku

Email Drukuj PDF

Niebywałą atrakcją dla Mieszkańców Naszego Domu była możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu artystów z cyrku „Maska” , który zawitał w dniu 17.03.2016 roku do Brańszczyka. Podekscytowani, liczną grupą udaliśmy się na popołudniowy występ, który wielu wprowadził w zdumienie i prawdziwe zadziwienie nad możliwościami cyrkowców.

 

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej

Email Drukuj PDF

 


Informujemy, że Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku posiada wolne miejsca dla nowych mieszkańców.

Osoby posiadające skierowanie do Domu Pomocy Społecznej są przyjmowane na bieżąco bez okresu oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy do osobistego kontaktu.

Prezentacja Naszego Domu w serwisie YouTube

 

Misterium w Czerwińsku

Email Drukuj PDF

W dniu 06.03.2016r. uczestniczyliśmy w misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą.
Po raz pierwszy Misterium autorstwa  Harazima – Chlondowskiego zostało wystawione 8 marca 1931 r. w Krakowie, a po II wojnie światowej przywędrowało do Czerwińska. Pięcioaktowe misterium, rozpoczynające się od sceny na Górze Oliwnej, w inscenizacji czerwińskiej zostało poszerzone o prolog, który przenosi akcję do Wieczernika. Ukazuje nam najważniejsze wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy, bezpośrednio poprzedzające mękę Chrystusa i nierozerwalnie z nią związane.
Surowa scenografia, piękna muzyka i wspaniała gra aktorów wprowadziła nas w ten szczególny nastrój, który pozwolił przeżyć Misterium i doświadczyć szczerej, osobistej wielkopostnej modlitwy i refleksji. Pełni wewnętrznej zadumy wróciliśmy do domu, by podzielić się ze znajomymi mnóstwem wrażeń z obejrzanego spektaklu.

 

Bal karnawałowy w rytmach kolorowego Meksyku

Email Drukuj PDF

4 lutego 2016r. w Tłusty Czwartek  odbył się tradycyjny Bal Karnawałowy. Każdy z uczestników mógł przebrać się w oryginalny i niepowtarzalny strój tak by zachwycić innych współ-bawiących się. Już od rana z wielkim podekscytowaniem trwały przygotowania do imprezy: ostatnie poprawki i przymiarki stroi i dekorowanie sali tanecznej. Trwało to do godziny 14:00, czyli do oficjalnego rozpoczęcia balu przez Panią Dyrektor, która życzyła wszystkim udanej zabawy. Do tańca porwała wszystkich królowa polskiej piosenki – Maryla Rodowicz (w tej roli wystąpił jeden z naszych mieszkańców). Ciąg dalszy spotkania upłynął na wspaniałej zabawie przy muzyce współczesnej oraz hitach lat 70 i 80. Nie zabrakło również zmagań mieszkańców podczas konkursów „na wesoło”. Bawiliśmy się wspólnie aż do kolacji. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas i czekamy na kolejną równie udaną imprezę. Wyrazy uznania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w organizację  tego wyjątkowego popołudnia, w tym paniom kucharkom za przygotowanie słodkiego poczęstunku w postaci pysznych pączków.

 

Kolęda w naszym domu

Email Drukuj PDF

Dzień 29.01.2016r. obfitował w ważne wydarzenia dla mieszkańców naszego domu – odbyła się wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Na to spotkanie przygotowany został stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, woda święcona i kropidło. Z wizytą duszpasterska przybył ks. kanonik Paweł Stachecki  proboszcz parafii Brańszczyk . Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy Św. w trakcie której modliliśmy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców, ich rodzin i opiekunów. Po Mszy Św. ksiądz proboszcz poświęcił pomieszczenia domu  i pobłogosławił  wszystkim zebranym na cały rok 2016. Wizyta kapłana była też okazją do prezentacji programu artystycznego zespołu  „Nadbużanie”  i wspólnego z nim kolędowania. Mieszkańcy na pamiątkę spotkania  otrzymali  święte obrazki .

 

KOSA 2016

Email Drukuj PDF

Karnawał to czas, w którym jak zwykle nie mogło zabraknąć Balu w Domu Pomocy Społecznej Obrytem. Tegoroczne spotkanie odbyło się w rytmach kolorowego Meksyku. Atrakcją wieczoru był występ kabaretu „Chyba” z Wrocławia, jak również grający klimatyczną meksykańską muzykę występ zespół „Los Amigos”. Bal, który rozpoczął się tuż po występach, zgromadził w jednym miejscu niespotykaną liczbę „Muchachos” w sombrerach i „Senioritas” w kolorowych, falbaniastych sukniach. Wspaniała muzyka porwała wszystkich zebranych do tańca i tak pozostało aż do momentu wyjazdu. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy następnych tak wspaniałych i udanych spotkań integracyjnych. 

Kolędnica 2016

Email Drukuj PDF

W odpowiedzi na zaproszenie, corocznym już zwyczajem 21 stycznia wyruszyliśmy na „Kolędnicę” do Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Głównym punktem spotkania były kolędy i pastorałki w wykonaniu przedstawicieli wielu placówek powiatowych. Nasz zespół w 6- cio osobowym składzie wykonał klasyczną kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, jak również świąteczne piosenki:  „Ding dong” oraz „Ten czas”. Występ nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami. Spotkanie zakończyliśmy ciepłym posiłkiem, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Brańszczyka.

 

Rehabilitacja społeczna

Email Drukuj PDF

W dniu 07.01.2016r. odbyło się spotkanie będące podsumowaniem realizacji założeń rehabilitacji społecznej. W roku 2015 intensywna praca Mieszkańców oraz wszystkich komórek odpowiedzialnych za aktywizację, zaowocowała osiągnięciem zamierzonych celów. Wszystkim wyróżnionym mieszkańcom Pani Dyrektor wręczyła upominki, życząc dalszych sukcesów i nieustającej aktywności. W imieniu wszystkich  głos zabrała również Przewodnicząca Rady Mieszkańców Jadwiga Tawczyńska –Turek, która potwierdziła potrzebę wspierania, samorealizacji i pomocy w kompensacji  braków tak by stale następował rozwój  Mieszkańca. Zauważyła również, że  rehabilitacja społeczna to nadal pewne „nowum” , nad udoskonaleniem którego stale  pracujemy. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, podczas którego odbyła się fotograficzna dokumentacja realizacji rehabilitacji społecznej.

 

Wystawa prac

Email Drukuj PDF

„Święta, Święta…” A wraz z ich nadejściem, jak co roku, nie mogło zabraknąć Bożonarodzeniowej Wystawy Prac Mieszkańców. Wszyscy uczestnicy terapii już od początku grudnia aktywnie i z zaangażowaniem przygotowywali eksponaty wykorzystując różne techniki plastyczne. W tle pięknie udekorowanej choinki, na oświetlonej ekspozycji znajdowały się kolorowe bombki wykonane  techniką serwetkową, świąteczne drzewka z papierowej wikliny i usztywnionej włóczki, świerkowe stroiki i wiele innych.

Galeria zdjęć z wystawy wszystkich prac poniżejSmile

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

Email Drukuj PDF

Wigilia i Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w ciągu roku. Czas, któremu towarzyszy magiczna atmosfera i nastrój, bo to wtedy, kiedy ożywają w nas pozytywne uczucia, empatia i chęć niesienia dobra. To okres życzliwości i serdeczności, ale przede wszystkim jest to czas, kiedy nikt nie powinien zostać sam.


Tak też było 23 grudnia 2015 roku. W tym dniu, już od rana Mieszkańcy starali się wyglądać odświętnie i elegancko, z niecierpliwością oczekując na wyjątkowych gości. Wraz z odwiedzinami Pani Dyrektor i Kierowników w pokojach Mieszkańców następował najważniejszy moment, czyli dzielenie się opłatkiem - symbolem przebaczenia i pojednania, znakiem miłości i pokoju. Podniosłe, osobiste a przede wszystkim płynące z głębi serca życzenia sprawiły, że łzy wzruszenia zakręciły się w niejednym oku, lecz nie ze smutku a z radości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wigilia w Domu Emeryta

Email Drukuj PDF

W dniu 17.12.2015r. w Domu Emeryta nad Bugiem odbyła się wyjątkowa Wigilia. Swój niepowtarzalny charakter zyskała dzięki gościom, którzy w tym dniu zasiedli do wspólnego stołu. W myśl idei przyświecającej corocznemu spotkaniu Ksiądz Dyrektor podkreślił, … że spotkania takie są przykładem pełnej integracji, bez względu na bariery łączymy się w jedną rodzinę – rodzinę osób życzliwych. W spotkaniu tym uczestniczyli zarówno przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych, organizacji pomocy społecznej jak i osoby niepełnosprawne i samotne – mieszkańcy naszej gminy i My mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w tak nastrojowej Wigilii i życzymy wszystkiego, co najlepsze w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2016 Roku.
 


Strona 7 z 17