Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

Na balu!!!

Email Drukuj PDF

Data 13 lutego może nie brzmi szczęśliwie ale dla nas ten dzień był bardzo udany. Już o dziewiątej rano zapakowaliśmy wcześniej przygotowane stroje i wyruszyliśmy do Domu Pomocy Społecznej w Obrytem. Od 11 lat wspólnie spędzamy tam czas uczestnicząc w spotkaniach kabaretowych, a od kilku sezonów również w balu, którego tematyką były tym razem „lata dwudzieste lata trzydzieste”. Program spotkania był bardzo bogaty i obfitował w wiele atrakcji: występy kabaretu „Widelec” z Białegostoku, recital „Kapeli Podwórkowej z Targówka” oraz  wyczekiwana przez wszystkich zabawa taneczna z mnóstwem ciekawych konkursów.

 

„DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

Email Drukuj PDF

„ Na osoby najstarsze powinniśmy patrzeć z szacunkiem.
To im przecież rodziny zawdzięczają własną egzystencję,
wychowanie, utrzymanie,
a to wszystko często dokonywane było
za cenę ciężkiej pracy i wielu cierpień.”     
Jan Paweł II

 

      Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa uroczystość, o której każdego roku pamiętają członkowie zespołu „Nadbużanie” przygotowując na tę okazję specjalny występ dla naszych mieszkańców i pracowników. Artyści przedstawili wzruszający repertuar, który ukazał trudne, często tragiczne losy młodości naszych dziadków przypadające  na lata wojenne, ale też romantyczne i szalone lata 60- te i 70- te, aż po współczesne relacje między seniorami i ich wnukami. „Podróż sentymentalna” została przyjęta bardzo ciepło i nagrodzona gromkimi brawami.

        Była to wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i wspomnień, a spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 

 

Świąteczne spotkania 2013

Email Drukuj PDF

       Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Czas serdecznych spotkań i refleksji. Szczególnym dniem jest 24 grudnia, wtedy wszyscy w blasku choinki, atmosferze ostatnich przygotowań i białego opłatka składamy serdeczne życzenia. W tak uroczystym nastroju odbyło się spotkanie wigilijne w naszym domu, w którym udział wzięli  m. in. Pani Dyrektor Danuta Ziomek, Ksiądz Kapelan Krzysztof Ogrodnik, Kierownicy poszczególnych oddziałów oraz  Pracownicy  Socjalni. W rodzinnej i życzliwej dla wszystkich atmosferze nie zabrakło również słodkiego Mikołaja i wspólnego kolędowania.

 

 

 

Wystawa Prac Bożonarodzeniowych

Email Drukuj PDF

       Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi efekt wielu tygodni ciężkiej pracy w gabinetach terapii  czyli coroczna wystawa Bożonarodzeniowa. Zgodnie z tematyką Świąt i inwencją twórczą naszych mieszkańców na ekspozycji można było podziwiać ręcznie wyklejone i misternie ozdobione bombki, ozdoby wykonane z masy solnej, obrazy, witraże, szyszkowe drzewka oraz dekoracje wykonane na szydełku.


         Poszczególne prace możemy podziwiać na umieszczonych poniżej zdjęciach.

 

 

 

Wigilia św. Andrzeja

Email Drukuj PDF

       W wigilię św. Andrzeja, czyli  w nocy z 29 na 30 listopada przypadają andrzejki. Zgodnie z dawną tradycją, ta noc miała magiczną moc,  którą można było poznać albo we śnie, albo z wróżb poprzedzonych różnymi magicznymi ry¬tuałami. Andrzejki są też okazją do świętowania i hucznych zabaw, ponieważ po nich w liturgii rozpoczyna się okres oczekiwania na Boże Narodzenie, czyli adwent.

       Dnia 29.11.2013 roku w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa, na którą wszyscy uczestnicy czekali z niecierpliwością. Zaproszony zespół przygotowywał i  dostrajał sprzęt mu¬zyczny a mieszkańcy wraz z terapeutami dekorowali salę taneczną już od rana.

       Punktualnie o godzinie 1400  Pani Dyrektor rozpoczęła długo oczekiwaną zabawę taneczną . Była muzyka, wspólna zabawa oraz jak przystało na An-drzejki -  wróżby. Cieszyły się one bardzo dużym powodzeniem zarówno wśród pań jak i panów. Uczestnicy bardzo ciekawi swojej przyszłości brali udział we wszystkich przygotowanych zabawach.  Po emocjach związanych z wróżbami wszyscy szaleli na parkiecie.  Na takiej zabawie taneczno – integra¬cyjnej najważniejsze są: radość, zabawa oraz dobry humor i tego z pewnością nie zabrakło wszystkim uczestnikom balu.

Wytańczyliśmy się na caaaaały adwent...

P. S. Ciekawe komu spełnią się „Andrzejkowe Przepowiednie”...

 

 

Dzień Pracownika Socjalnego

Email Drukuj PDF

       25 listopada 2013r. na terenie naszego Domu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, w którym uczestniczyli Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski, Dyrektor PCPR w Wyszkowie Krystyna Kurowska wraz z pracownikami, zastępca wójta gminy Brańszczyk Andrzej Łapiński oraz pracownicy placówki.

       Pani Dyrektor Danuta Ziomek witając wszystkich zebranych podkreśliła, że pracownik socjalny  to zawód dla ludzi o wrażliwym sercu. Pracując w jednostce takiej jak nasza, każdy z pracowników Domu Pomocy Społecznej bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, jest tak samo ważny w swoim działaniu na rzecz innego człowieka.

       Po ciepłych życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor oraz przez zaproszonych gości, mieszkańcy zaprezentowali swoje walory artystyczne. Przedstawili w formie koncertu życzeń dziękując za opiekę każdej grupie zawodowej zatrudnionej w Naszym Domu i dedykując  piosenki  znanych wykonawców: Krzysztofa Krawczyka , Anny Jantar, czy Andrzeja Piasecznego. Wierszowane i humorystyczne wierszyki celnie trafiały i wywołały uśmiech na niejednej twarzy.

      W imieniu wszystkich Mieszkańców pragniemy złożyć na ręce Pracowników serdeczne i gorące życzenia radości, szczęścia i uśmiechu oraz satysfakcji z pełnionej misji, jaką jest pomoc drugiemu człowiekowi.

 

 

 

11 listopada 2013 r.

Email Drukuj PDF

       W dniu 12 listopada hol główny stał się areną dziejów narodu polskiego i specyficzną lekcją historii. Prezentując program słowno-muzyczny, skupiliśmy się na ponad stuletnim okresie, kiedy państwo polskie w wyniku zaborów przestało istnieć. Naród jednak przetrwał i zachował je w sercach. Co zatem stanowiło o naszej sile i jakie wydarzenia doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę? Recytowaliśmy wiersze z tamtych lat, odtworzyliśmy wiele pięknych pieśni, które miały wtedy budzić nadzieję a obecnie powodowały szczere wzruszenie.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem ,,Roty’’.

       Wyjątkowo w tym roku mieliśmy ten zaszczyt i przyjemność uczcić Święto Niepodległości wspólnie z Zespołem Placówek Oświatowych w Brańszczyku. Obejrzeliśmy znakomicie przygotowany montaż słowno muzyczny z prezentacją w tle. Był to występ bardzo dojrzały w swojej wymowie, gdzie piękny głos naszej młodzieży wzruszył licznie zgromadzonych słuchaczy.

Uwieczniliśmy też nasze spotkanie wspólną fotografią.

 

 

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

Email Drukuj PDF

W dniu 16 lipca br., utworzona w Oddziale Mazowieckim PFRON, Wojewódzka Komisja Konkursowa XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych" w ramach Konkursu pt.: „Kwiaty mojego życia" dokonała wyboru prac, ocenionych jako dzieła najbardziej interesujące, o wyraźnych walorach
artystycznych. Wybrane prace zostały przekazane do Biura PFRON celem wyłonienia laureatów etapu ogólnokrajowego.

Wśród wyróżnionych prac znalazła się praca mieszkańca naszego Domu

Pana Jana Wasilewskiego pt. „Maki"

Dnia 16 października 2013 r. Pani Dyrektor Danuta Ziomek odebrała w imieniu Pana Jana Wasilewskiego dyplom i nagrodę. Na spotkanie organizowane przez Oddział Mazowiecki PFRON przybyli inni uczestnicy wyróżnieni w eliminacjach wojewódzkich Konkursu, którym złożono gratulacje i podziękowania za udział w konkursie życząc sukcesów, wiele radości oraz satysfakcji w dalszej drodze artystycznej.

 „Nie zniechęcajcie się, twórzcie dalej, rozwijajcie talenty i własne umiejętności.”

  

 

 

 

 

XVI przegląd twórczości artystycznej domów pomocy społecznej.

Email Drukuj PDF

Pożegnanie lata 2013 pt. "Miłość Ci wszystko wybaczy".
Po raz szesnasty w Domu Pomocy społecznej w Ostrołęce nasi mieszkańcy uczestniczyli w przeglądzie twórczości artystycznej domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapeutycznych, by w artystyczny sposób rozstać się z latem.

Przegląd twórczości scenicznej uroczyście otworzył prezydent miasta Ostrołęki Janusz Kotowski, życząc wszystkim udanego spotkania w gościnnych murach ostrołęckiej placówki.

Tegoroczne pożegnanie lata upłynęło pod hasłem „Miłość Ci wszystko wybaczy". W imprezie wzięli udział, między innymi, mieszkańcy DPS i ŚDS oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Obrytem, Nasielsku, Czarnowie, Fiszorze i Ostrołęce. Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych.

Nasz DPS reprezentowali: Jarek Postek, Michał Kachel, Marysia Chwedoruk, Hanna Kowalczyk, Marta Strzałkowska, Andrzej Śmieciński. Nasi artyści wystąpili na scenie śpiewając piosenki „Lato z ptakami odchodzi..", „Jesień idzie...", „My tą piosenką......".
Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną.

 

„Familijne Pożegnanie Lata 2013”

Email Drukuj PDF

 

 

 

Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku
po raz ósmy będzie gospodarzem i współorganizatorem
integracyjnego spotkania osób niepełnosprawnych i ich rodzin
 

„Familijne Pożegnanie Lata 2013” 

Honorowy Patronat nad imprezą objął:

Starosta Powiatu Wyszkowskiego

 

Myślą przewodnią spotkania są słowa:

dps branszczyk

 
 

Ważnym aspektem spotkania będzie obecność zaproszonych rodzin i bliskich, przyjaciół oraz znajomych naszych mieszkańców.
Na uroczystość zaproszono zacnych gości z Mazowieckiego Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, władze samorządu Powiatu Wyszkowskiego oraz Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Wyszkowskiego, kierowników Ośrodków Pomocy Społecznej, instytucje oraz osoby, które współpracują z naszą placówką na przestrzeni wielu lat.
 

Uroczystość odbędzie się dnia 14 września 2013 roku na terenie posesji Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Początek imprezy o godz. 11.00 

 

W programie: 

Powitanie 

Wystąpienie Dyrektora DPS-Brańszczyk 

Przemówienia okolicznościowe Gości 

Wręczanie pamiątkowych dyplomów 

Występy artystyczne 

Poczęstunek 

Inne atrakcje 

Ognisko i zabawa taneczna. 

 

logo dps branszczyk fpl 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

Rajd Rowerowy

Email Drukuj PDF

      Korzystając z ciepłych i pogodnych dni wyruszyliśmy na rowerową wycieczkę szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Trasa rajdu wiodła przez okoliczne leśne trakty, prowadząc nas do celu, którym była leśniczówka „Mrowisko" - miejsce tortur i śmierci Polaków współpracujących z partyzantami w czasie II Wojny Światowej. W zadumie oddaliśmy cześć tragicznie poległym, poszerzając jednocześnie bagaż naszych wiadomości o patriotyzmie naszych przodków.


      Pełni wrażeń po interesującej wyprawie z niecierpliwością czekamy na więcej.

 

 

 


Strona 10 z 16