Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

       8 marca to data Międzynarodowego Dnia Kobiet. W naszym domu uczciliśmy to święto dzień później. Z tej okazji zespół „Nadbużanie” wystąpił z programem słowno – muzycznym z zabarwieniem satyrycznym o relacjach męsko - damskich. Były pienia o niebanalnej urodzie dam, ich zaradności i samodzielności. Były również niestety narzekania na brak zrozumienia dla płci męskiej co zgodnie uznałyśmy za zbyt przerysowane i wyolbrzymione. Scenka sytuacyjna przedstawiona na zakończenie w pełni ukazała różnice między kobietą, a mężczyzną i ich widzeniem świata codziennego. Na szczęście to nie zniechęciło  naszych artystów do złożenia wspaniałych życzeń paniom mieszkającym, jak i pracującym w naszym domu, za co w imieniu wszystkich kobiet podziękowała pani Dyrektor.

 

 

Zabawa Karnawałowa

Email Drukuj PDF

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
 a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Kończący karnawał Tłusty czwartek był wspaniałą okazją do zorganizowania balu połączonego z obchodami dnia św. Walentego.

Wspaniałe stroje oraz  doskonała muzyka zachęcały do tańca i wspólnej zabawy. Bal urozmaicały ciekawe tematycznie konkursy, w których głównymi nagrodami były oczywiście  przepyszne pączki domowego wypieku.


Foto- relacja z „Balu Karnawałowego” poniżej.

 

 

Kabaretowe Obryckie Spotkania Artystyczne

Email Drukuj PDF

05.02.2015 r.  był okazją do udziału w Kabaretowych Obryckich Spotkaniach Artystycznych w Domu Pomocy Społecznej w Obrytem. Powitania wszystkich gości w imieniu mieszkańców, pracowników i swoim własnym dokonał Dyrektor domu, życząc wspaniałej i radosnej  zabawy w trakcie tegorocznego balu.

W satyryczny nastrój, który jest mottem corocznych spotkań, wprowadził nas kabaret „Czesław” z Poznania. Przedsmak balu nastąpił już podczas występu zespołu „THE POSTMAN” Beatlesi z Polkowic, który brawurowo, na żywo i z nie mniejszą energią niż oryginał, zaprezentował utwory Beatlesów i Czerwonych Gitar.  

Po występach gości  specjalnych, przyszedł czas na długo oczekiwaną zabawę  w rytmie niezapomnianych i beztroskich lat 60 – tych. Pełni wspomnień i nowych znajomości z niecierpliwością oczekujemy na tak roztańczony karnawał za rok.

 

Program jasełkowy „Jest taki dzień”

Email Drukuj PDF

W dniu 22 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka zespół „Nadbużanie”, wystąpił przed własną publicznością z  programem jasełkowym „Jest taki dzień”.

Barwne stroje, duża liczba  aktorów i  zmienność akcji zasługiwały na uznanie  publiczności, która  wyraziła je  gromkimi brawami. Wspólne sto lat i serdeczne życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków zakończyły to szczególne,  magicznie  świąteczne  spotkanie.

 

Kolędowanie Osób Niepełnosprawnych - Kolędnica 2015

Email Drukuj PDF

Dom Pomocy Społecznej w Niegowie po raz kolejny zorganizował i zaprosił nas na wspólne Kolędowanie Osób Niepełnosprawnych pod szyldem „Kolędnica 2015”.

W wyjątkowej świątecznej atmosferze integrowaliśmy się podtrzymując tradycję śpiewania kolęd i pastorałek. Gościem specjalnym była Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wyszkowa, której interpretacje kolęd zachwyciły wszystkich zgromadzonych, czego dowodem były wielokrotne bisy.

Życzymy sobie oraz wszystkim uczestnikom jak najwięcej takich wspaniałych spotkań.

 

Wystawa i spotkania Bożonarodzeniowe

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, uczestnicy terapii zajęciowej zaprezentowali szerszemu gremium swoją twórczość w postaci wystawy prac na hallu głównym. W każdym elemencie widać było wiele trudu i serca włożonego w wykonanie świątecznych dekoracji.

 

 

Zabawa Andrzejkowa

Email Drukuj PDF

Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku tego magicznego dnia zamienił się w krainę wróżb i przepowiedni. Tego przedpołudnia  na Mieszkańców domu czekało wiele atrakcji . Pod okiem „wróżki” chętni mogli poznać imiona swoich przyszłych wybraków życiowych, miejsca egzotycznych podróży czy stanu zdrowia w najbliższej przyszłości.  Po magicznych przepowiedniach nadszedł czas na huczną zabawę, w której uczestniczyło wielu Mieszkańców. Nie zapomnieliśmy o najważniejszych gościach - Andrzejach - którym wręczając słodki upominek, odśpiewaliśmy gromkie sto lat.

Wiadomość od wróżki „reklamacji na niespełnione wróżby nie uwzględniam”:)

 

Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Aby uczcić tę rocznicę przygotowaliśmy wraz z zespołem „Nadbużanie” program artystyczny, na który zaprosiliśmy panią Dyrektor, Mieszkańców i Pracowników domu. Upamiętniliśmy ważne dla naszego kraju wydarzenia wierszem i piosenką, przy której wykonaniu chętnie uczestniczyła publiczność.

 

Z wizytą w Brwilnie

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie. W odpowiedzi na zaproszenie z okazji otwarcia nowej części budynku, 24 września z samego rana ruszyliśmy w daleką drogę. Na miejscu czekały nas same niespodzianki – zaczynając od występu artystycznego mieszkańców, przez pyszny poczęstunek, potem ciekawe konkursy z nagrodami po taneczną zabawę z zespołem na żywo.

Spotkanie było również okazją do odwiedzin dawnych mieszkańców naszego Domu: Marcina i Zdzisława, którzy bardzo ciepło nas przyjęli i oprowadzili po nowej części budynku.

Zwieńczeniem tego przyjemnego dla ciała i ducha spotkania były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dziękując za zaproszenie wręczyliśmy też Pani Dyrektor Domu Beacie Karpińskiej upominek wykonany w terapii zajęciowej, wraz z życzeniami wielu dalszych sukcesów.

Wraz z dyplomami i upominkami w dłoniach, udaliśmy się w drogę powrotną do Brańszczyka, ale długo jeszcze będziemy wspominać gościnność i atrakcje, jakie spotkały nas w Brwilnie.

 

 

„Familijne Pożegnanie Lata” - 2014

Email Drukuj PDF

„Życie jest lżejsze,
gdy obok masz kochającą rodzinę”.

„Familijne Pożegnanie Lata” – coroczne integracyjne spotkanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego, odbyło się 13 września 2014 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.  Wszystkich gości powitała w imieniu własnym i organizatorów, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Pani Danuta Ziomek. Dziękując wszystkim za przybycie, podkreśliła wagę i znaczenie stałej obecności i kontaktu rodzin, które  nie zawiodły również w tym dniu. Nasz Dom nie jest miejscem, gdzie się  tylko przebywa, nasz dom jest przestrzenią, w której staramy się kształtować osobowość, staramy się stwarzać warunki do rozwijania swoich własnych zainteresowań, to miejsce otwarte na nowe wyzwania życia codziennego. Wyzwania, które chętnie są podejmowane przez naszych mieszkańców,  uczestników zajęć terapeutycznych,  zawodników grupy sportowej czy członków zespołu „Nadbużanie”. Aktywność, samorealizacja i ciągły rozwój swoich zdolności pozwalają corocznie nominować i uhonorować mieszkańców domu. Nie inaczej było tym razem, wręczono ponad sześćdziesiąt  dyplomów, powitano nowo przybyłych członków społeczności naszego domu z życzeniami zdrowia i zapewnieniem, że dom ten stanie się prawdziwą ostoją na następne lata.

Występy artystyczne zespołu „Nadbużanie”, które wakacyjnymi przebojami porwały do tańca najodważniejszych, zakończyły część oficjalną imprezy. Po smacznym, domowym obiedzie serwowanym przez kuchnię domu, czekały na chętnych atrakcje w postaci konkursów, gier sportowych, a na koniec tanecznej zabawy . Również  kajaki  użyczone przez pana Grzegorza Kaflika cieszyły się dużą popularnością.

W trakcie imprezy towarzyszyła zarówno wspaniała pogoda, jak i rodzinna atmosfera wśród wszystkich świętujących uczestników spotkania.

 

Przegląd Twórczości Mieszkańców w Ostrołęce

Email Drukuj PDF

Jak co roku przyjęliśmy zaproszenie i uczestniczyliśmy w  Przeglądzie Twórczości Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, podczas Pożegnania Lata w Ostrołęce. Spotkanie integracyjne odbyło się pod hasłem „W rytmie disco” w letniej jeszcze scenerii ogrodu przy posesji domu. Na tę okazję zespół „Nadbużanie” w składzie Marta , Marianna, Andrzej, Jarosław oraz Michał, przygotował trzy utwory muzyczne pt; „Miód malina”, „Szukam dziewczyny”, oraz „Tańcz, tańcz, tańcz”.
Tegoroczny przegląd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych i wspólnej zabawy. Zespół otrzymał nagrody i pamiątkowy dyplom a pogoda i  dobry humor dopisywały wszystkim  uczestnikom spotkania do samego końca imprezy.

 


Strona 10 z 18